Тикет на денот е-Спорт (20.06.2021)

Денеска се селиме на нов турнир во League of Legends, а станува збор за Hitpoint Masters 2021 Summer, од кој повторно ќе ви понудиме два натпревари. Првите четири екипи од групната фаза обебзедуваат полуфинале, додека петто и шесто место ќе играат во Losers фазата и ќе имаат можност по потешкиот пат да стигнат до големото финале на натпреварувањето.

Inaequalis – Vikingekrig Esports – 2 @ 1.53 во 22Bet

Inaequalis имаше успешен старт на турнирот и славеше во првото коло против Brute, додека Vikingekrig беше поразен од Dynamo Eclot, но уште е рано да се прогнозира било што затоа што има уште многу да се игра до крајот на групната фаза. Во меѓусебните дуели доминира Vikingekrig и има три победи во три натпревари, од кои последната беше на 18 февруари со 1-0, па поради тоа наш предлог е 2 со коефициент 1.53 во 22Bet.

Inside Games – Esuba – 2 @ 1.61 во Bet365

Inside Games го загуби мечот во првото коло против Sinners Esports, додкеа нивниот денешн ривал eSuba беше подобар од Dark Tigers, а во прилог им одат и нивните меѓусебни дуели затоа што eSuba славеше на четири од последните пет натпревари, од кои два беа со убедливи 3-1 и 3-0, па затоа ќе ја имаат фаворитската улога и во денешниот меч, па затоа ние предлагаме 2 со квота 1.61 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.46

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*