ТИП НА ДЕНОТ: (18.06.2021,23:00) ЧИЛЕ – БОЛИВИЈА

ЧИЛЕ ДА ДОМИНИРА

Јужна Америка, Копа Америка, 18.06.2021: Чиле – Боливија ТИП 1/1

Резултат: 

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Чиле и Боливија од рамките на Копа Америка. Чилеанците изиграа фантастичен натпревар во првото коло и покрај тоа што не успеаа да победат, но бод против Аргентина има големо значење. Боливија од друга страна започна со пораз од селекцијата на Паргвај со убедливи 3-1. Во овој дуел, Чиле е апсолутен фаворит, па очекуваме да доминира на теренот. Наш предлог е 1/1, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.72.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*