Тикет на денот е-Спорт (17.06.2021)

Продолжуваме со два натпревари од ESEA Season 37: Advanced Europe, кои повторно се очекува да бидат интересни.

Nexus – Chetz – 1 @ 1.82 во 22Bet

Nexus има пет победи и четири порази, па е блиску до екипите кои ќе се пласираат директно во плејофот на турнирот, додека Chetz има четири триумфи и пет порази, па овој меч ќе биде ептен возбудлив и решавачки. Nexus има три победи по ред на сите турнири, па затоа наш предлог е 1 со квота 1.82 во 22Bet.

Akuma – Fate – 1 @ 1.70 во Bet365

Akuma има само два порази и дури седум триумфи, односно еден повеќе од Fate, кој ќе брка место во плејофот, но нема да биде воопшто лесно. Денешниот меч може да реши многу работи, па кој и да слави, ќе направи исчекор во борбата за плејоф. Akuma е во нијанса подобра форма, па затоа ние предлагаме 1 со коефициент 1.70 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.09

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*