Тикет на денот (четврток, 17.06.2021)

тикет на денот

Освен натпреварите на ЕП како и Купот на Америка, нема некои други случувња. Сепак тикетот успеавме да го составиме.

Данска – Белгија – 3+ @ 2.20 во 22Bet

Големо е прашањето дали Данците успеаа да се опорават од шокот кој го доживеаа на натпреварот со Финска. Секако, мислиме на случувањата со Ериксен, а потоа и поразот на тој натпревар. Против Финска немаа среќа. Голот го примија од единствениот шут, а не успеаа да релизираат и пенал. Белгија поголем дел од работите си заврши во Санкт Петерсбург каде што ја победија Русија со 3-0 и сега можат малку да калкулираат и да ги бираат противниците во 1/8 финалето. Данска нема што да чува, а Белгија игра офанзивно. Типуваме 3+ со квота 2.20 во 22Bet.

Колумбија – Венецуела – 1/1 @ 1.84 во Bet365

И покрај големите проблеми Купот на Америка продолжува. Натпреварите во Бразил се играат без публика и тоа влијае на вкупното случување. Не сме навикнати да гледаме натпревари без фанови во Јужна Америка, а мора да признаеме дека  разликата е огромна. Венецуела имаше најмногу проблеми и седум фудбалери мораше да го напуштат тимот. Колумбија стартуваше со победа, минимална, но сепак е победа. Наш предлог за овој дуел е 1/1 со квота 1.84 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.05

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*