Тикет на денот (понеделник, 14.06.2021)

тикет на денот

Европското првенство започна со доста интересни резултати. Очекуваме и во продолжение да биде така, а полека се загрева и Копа Америка која се игра во Бразил.

Полска – Словачка – 1&0-3 @ 2.40 во 1xBet

Во групата Е на ЕП се сретнуваат Полска и Словачка. Натпреварот се игра во Ст. Петерсбург во Русија, што малку повеќе им одговара на Пољаците. Во оваа група ги има уште и Шпанците и Швеѓаните, па јасно е од тоа колку се важни бодовите во овој натпревар. Пољаците тие се редовни учесници на големите натпреварувања во последниве години, но не успеваат да направат некој добар резултат. Словачка со самото учество се презадоволни, а тие тоа го остварија преку Лигата на нации. На овој натпревар поради искуството Пољаците се фаворити, па искрено очекуваме 1&0-3 гола со квота 2.40 во 1xBet.

Аргентина – Чиле – ГГ3+ @ 2.65 во Bet365

На 47-то издание од Копа Америка, веќе во првото коло ќе гледаме многу интересен дуел помеѓу селекциите на Аргентина и Чиле. Покрај овие две репрезентации во групата А се наоѓаат уште Уругвај, Парагвај и Боливија, а понатаму одат четирите првопласирани тимови, па нема да биде проблем да ги гледаме овие две селекции во следната фаза. Аргентина се надева на пехар во ова натпреварување веќе 28 години, а за Меси ова е една од последните шанси. Чиле тешко дека ќе стигне до пласман на Мундијалот во Катар со оглед на тоа што треба да ги претекнат трите земји кои играат квалитетен фудбал. Овде очекуваме ГГ3+ со квота 2.65 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.36

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*