ТИП НА ДЕНОТ: (30.05.2021,18:00) РОЗЕНБОРГ – СТАБАЕК

РОЗЕНБРОГ Е ФАВОРИТ

Норвешка, Прва лига, 30.05.2021: Розенборг – Стабаек ТИП 1

Резултат: 4-2

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Розенборг и Стабаек од рамките на норвешката елитна лига. Розенборг во оваа сезона има една и единствена цел, а тоа е да ја освои титулата во Норвешка. Засега им оди солидно и покрај тоа што се наоѓаат на второто место, но ако сакаат титула, не смеат да прават киксови на натпревари со противници како Стабаек. Гостите се се уште без пораз, но имаат изиграно само три кола во новата сезона. Наш предлог е 1, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.52.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*