Тикет на денот е-Спорт (28.05.2021)

Денеска во понудата имаме два натпревари од EPIC CIS Spring, кој влегува во самата завршница и тимовите се на прагот пред големото финале, па затоа се очекуваат големи возбудувања.

Entropique – Virtus Pro – 1 @ 1.83 во Bet365

Ова се екипи кои играа многу добро во првата фаза на EPIC CIS Spring и обезбедија пласман во нокаут-фазата, но таму загубија веднаш и сега ја користат втората шанса за да стигнат до финалето преку Lower Bracket натпреварите.

Entropiq не може да се пофали со лоши резултати бидејќи има три победи на последните четири натпревари, додека Virtus.pro има една помалку, а притоа и негативен резултат во меѓусебните средби со денешниот ривал, па затоа наш предлог е 1 со коефициент 1.83 во Bet365.

Natus Vincere – Team Spirit – 1 @ 1.53 во 22Bet

Natus Vincere еден беше еден подобрите тимови во првата фаза на турнирот, додека Team Spirit со три победи по ред обезбеди директен пласман во нокаут-фазата, но таму не се прослави.

NaVi меѓу другото на Epic League CIS има само еден пораз, и тоа од Akuma во Upper Bracket, но сега ќе се обиде да ја поправи грешката против Spirit, кој беше поразен од Gambit. Во меѓусебни средби води NaVi со 3-1, па затоа ние предлагаме 1 со квота 1.53 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.79

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*