Тикет на денот (вторник, 25.05.2021)

тикет на денот

Во наредните денови во центарот на вниманието ќе биде баражот, но и финалето на Куповите, таму каде што не е завршено. Ќе се игра и во лиги кои им посветуваме и помалку внимание. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Арарат – Алашкерт – 2 @ 2.70 во 1xBet

Во заостанат натпревар од 3-то коло на ерменската лига Арарат ќе го дочека Алашкерт. Гостите се многу подобри засега, а првенството стигна веќе до 23-то коло. Алашкерт е на втората позиција и има само еден бод помалку од лидерот Ноа, а со победа на овој натпревар би стигнале до врвот на табелата. Арарат е без победа во двете претходни кола и може да кажеме дека не се во кој знае каква форма. Наш предлог за овој натпревар 2 со квота 2.70 во 1xBet.

Леикнир – Хафнарфјордур – 2&T22+ @ 1.72 во Bet365

Хафнарфјордур полека се враќа на старите патеки, добро е започна сезоната, а би биле и на врвот да не беа поразени во претходното коло на гостувањето кај Рејкјавик. После пет изиграни натпревари, гостите имаат 10 бода. Леикнир после шест сезони е повторно во елитата и има план и следната сезона да обезбеди опстанок тука. Сепак на овој натпревар гостите се фаворити и предлагаме 2&T22+ со квота 1.72 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.64

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*