Тикет на денот (петок, 14.05.2021)

тикет на денот

Денес немаме некоја фантастична понуда, но затоа во викендот ќе се надомести тоа. За денес ви претставуваме супер дабл.

Хонка – Интер Турку – 2 @ 2.42 во 1xBet

Финскиот шампионат само што започна, па покасно ќе му додаваме повеќе внимание. Важно е да се знае дека националниот тим на оваа земја ќе игра на престојното ЕП што ќе биде и прво за нив. Што се однесува до Хонка и Интер, подобро почнаа гостите од Турку и тие имаат две победи и еден пораз, додека кај Хонка е обратен случај. Двете екипи ќе играат во квалификациите ова лето и тоа за новофоримираната Лига на Конфедерации. Овде предлагаме 2 со квота 2.42 во 1xBet.

Фин Харпс – Дандалк – 2 @ 1.94 во Bet365

Дандалк никако не може да се пофали со почетокот на сезоната и нивните планови се повраток на титулата. Оддамна не се случи Дандалк да изгуби четири натпревари во првите десет кола, а да победи само два пати. Шамрок веќе сега направи толкава разлика што тешко ќе биде да се надомести. Ова е убава прилика за Дандалк да се реваншира, па затоа овде предлагаме 2 со квота 1.94 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.69

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*