Еве кој е фаворит за титула во Лига Европа!

Вечер се реваншите од 1/2 финалните натпреври во Лига Европа, па официјално пред полноќ ќе ги дознаеме двете екипи кои ќе ја мерат силата во рамките на финалето.

На првиот натпревар помеѓу Манчестер Јунајтед и Рома скоро е се решено, додека на дуелот помеѓу Арсенал и Виљареал е се уште неизвесно.

Според најдобрата онлајн обложувалница Bet365, најголеми шанси за титула има екипата на Манчестер Јунајтед и за нив е понудена квота 1.53. Второто место е за Виљареал со квота 4.50, додека на третата позиција е тимот на Арсенал со квота 5.00.

Улогата на најголем аутсајдер ја има екипата на Рома, па коефициентот за да освојат титула е 151.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*