Тикет на денот (среда, 05.05.2021)

тикет на денот

Денес имаме нешто послаба понуда, но сепак доволно голема за да составиме тикет за кој се надеваме дека ќе биде добитен.

Хајдук – Динамо Загреб – 2 @ 1.98 во 1xBet

Екипата од Сплит славеше во јадрнаското дерби против Ријека во саботата и може да кажеме дека сега во овој натпревар влегуваат со добро расположение. Долг период екипите на Хајдук и Динамо не се натпревари кои одлучуваат за титулата во Хрватска. Неколку години наназад, најголемиот конкурент на Загрепчаните беше Ријека, а минатата и оваа сезона е екипата на Осијек. Динамо во минатото коло славеше против Славен и им избега на Осијек цели шест бода. Овде очекуваме доминација на гостите и предлагаме 2 со квота 1.98 во 1xBet.

Златибор – Металац – 2/2 @ 2.55 во Bet365

Златибор ќе мора да се врати назад во втората лига на Србија после само една сезона помината во српската елита. Жално е тоа што фановите на овој клуб не успеаа во живо да гледаат ниту еден натпревар во елитнит ранг каде што играат за прв пат оваа година. Металац во минатата сезона се врати во елитата, но сега има реални шанси да обезбеди опстанок и да ги гледаме следната сезона овде. Ние на овој натпревар очекуваме Металац да победи без поголеми проблеми и предлагаме 2/2 со квота 2.55 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.05

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*