Тикет на денот (вторник, 04.05.2021)

тикет на денот

Доцна вечерва ќе го дознаеме името на првиот финалист во ЛШ. Многу поблиску до тоа е Манчстер Сити, но никако не треба да се отпишува екпата на ПСЖ. ПОкрај овој натпревар, на програмата имаме и многу други заостанати натпревари. Ова е нашиот предлог тикет.

Кил – Сандхаузен – ГГ3+ @ 2.02 во 1xBet

Ова е заостанат натпревар од 30-то коло на германската Цвајт лига. Домаќините имаа овбврски во полуфиналето од купот, додека Сандхаузен се мачи со вирусот. Фантастичен резултат направија Кил во Купот, но на крајот мораше да го положат оружјето пред Дортмунд  кој им даде пет гола во првото полувреме. На Сандхаузен им доаѓа Ст Паули и Хановер, па после тие натпревари многу ќе знаеме за иднината на овој клуб. Со девет бода би го презеле второто место и така би одлучувале сами за својата судбина. Овде очекуваме ефикасен натпревар и типуваме ГГ3+ со квота 2.02 во 1xBet.

АЕК Ларнака – Омониа – 2/2 @ 2.43 во Bet365

АЕК Ларнака пополека ги губи шансите за пласман во квалификациите за Европа, но сепак ја исполнија својата цел со тоа што стигнаа до плеј оф групата во оваа сезона. Омониа од друга страна е лидер на табелата и има големи шанси да заврши тука бидејќи до крајот има уште две кола, а во последниот натпревар се сретнуваат со второпласираниот Аполон. Овде очекуваме Омониа да доминира и да победи без поголеми проблеми. Типуваме 2/2 со квота 2.43 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.91

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*