Најдобрата онлајн обложувалница Bet365 се изјасни: Еве кој е најголем фаворит за титула во ЛШ!

Вечер во 21:00 започнува и официјално ½ финалето во најелитното фудбалско натпреварување, ЛШ.

Во едниот натпревар силата ќе ја мерат екипите на Реал Мадрид и Челзи, додека другиот натпревар е помеѓу Манчестер Сити и ПСЖ.

Подобрите екипи од овие двомеч натпревари ќе се сретнат во финалето и ќе се борат за овој скапоцен пехар.

Дефинитивно ни претстои еден интересен период во завршницата од ова натпреварување, а доколку сакате тоа да го направите уште повозбудливо типувајте на тоа кој ќе биде новиот шампион на Европа.

Според најдобрата онлајн обложувалница Bet365, најголеми шанси за титула има екипата на Манчестер Сити со квота 2.37. После нив е францускиот тим ПСЖ со коефициент 4.00, додека третото место е резервирано за Кралевите од Мадрид со квота 4.50. Аутсајдерската улога во овој дел ја има екипата на Челзи со квота 5.00.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*