Тикет на денот (понеделник, 19.04.2021)

тикет на денот

Денес понудата е слаба, но тоа ќе трае само денес, додека во идните денови ќе се играат вонредните кола во најјаките лиги. Ова е нашиот тикет на денот.

Рандерс – Митиланд – 2 @ 1.92 во 1xBet

Неочкуван успех доживеа Митиланд во средата. Не само што не ја зачуваа гол предноста после првиот натпревар од полувриналето во Купот, туку беа поразени и не се пласирааа во финалето. На тој начин, двојната круна стана невозможна мисија, па сега одбраната на титулата е задолжителна. Рандерс беа успешни во ½ финалет од Купот и стигнаа до финалето. Во првенството целта ја исполнија со пласманот во доигрувањето, па сега веруваме дека ќе играат порелаксирано. Митиланд е поблиску до победа и затоа типуваме 2 со квота 1.92 во 1xBet.

Леганес – Понферадина – 1&2+ @ 2.45 во Bet365

Повратокот во елитата не е лесен, а тоа го осети Леганес кој скоро и да ги изгуби сите шанси за да се најде меѓу првите две екипи и така да стигне до пласман во Ла Лига. Сепак се уште постои шанса тоа да го направат преку плеј оф. Моментално се на 4-то место и имаат три бода помалку од третопласираната Алмериа. ПОнферадина е на 8-то место со шест бода помалку од Рајо Валекано и се последниот тим во зоната за плеј оф. Леганес на овој натпревар е фаворит и очекуваме да победат и да постигнат најмалку два гола. Коефициентот за 1&2+ во Bet365 изнесува 2.45.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.70

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*