Малери и махери на колото

малери и махери

Понеделникот е ден кој е резервиран за малерите и махерите од изминатото коло. Во ова издание имаме навистина многу интересни тикети.

Mалер 1

Дефинитивно овде го имаме малерот на колото, месецот, па можеби и годината. Изиграл 19 натпревари од викендот и ги уплатил за само 20 денари. Ќе беше добитен со 214.000 денари доколку Салзбург „влезеше“ 3+, а не завршеше 2-0. Штета мајсторе!

Малер 2

Храбар малер. На тикет со 10 натпревари уплатил 2000 денари, па бил во игра за скоро 2000 евра. Штета што Инголштад не му дозволи да се израдува!

Малер 3

Како што сите очекувавме победа на Реал Мадрид над Хетафе, така и овој играч очекувал, па ја ставил на тикет заедно со други „сигурици“. За жал Мадриѓаните изиграа без голови и не го усреќија со добивка од 88.000 денари.

Махер 1

Внимателно избрани три натпревари и изиграни полувреме/крај со вкупно голови. За уплата од 200 денари овој играч си доби 12.667 денари. За убаво да се трошат!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*