ТИП НА ДЕНОТ: (16.04.2021,20:30) ЛАЈПЦИГ – ХОФЕНХАЈМ

ЛАЈПЦИГ БЕЗ ПРАВО НА КИКС

Германија, Бундеслига, 16.04.2021: Лајпциг – Хофенхајм ТИП 1

Резултат: 

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Лајпциг и Хофенхајм од рамките на германската Бундеслига. Лајпциг и покрај тоа што заостанува 5 бода зад Баерн, се уште има математички шанси за титула, но до крајот нема право на кикс доколку сака да биде во игра. Хофенхајм од друга страна е скоро на сигурно и веруваме дека без поголеми грижи ќе го заврши овој шампионат. Домаќините се фаворити и очекуваме победа за нив. Наш предлог е 1, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.43.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*