Тикет на денот (четврток, 15.04.2021)

тикет на денот

Откако ги дознавме ½ финалните учесници во ЛШ, време е тоа да го дознаеме и во Лига Европа. На програмата се реванш натпреварите од ¼ финалето, па одма ќе ги дознаеме и полуфиналистите. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Манчестер Јунајтед – Гранада – 1&3+ @ 2.39 во 1xBet

Реално, победникот на овој двомеч е одлучен во првите 90 минути во Гранада. Беше само 1-0, можеби и Шпанците ќе имаа некои шанси, но голот на Бруно фернандеш во последните моменти од натпреварот допринесоа за Манчестер да биде се поблиску до пролаз понатаму.  Гранада не е воопшто наивен тим и во првото коло од нокаут фазата успеаа да го елиминираат наполи, но сметаме дека сега стигнаа до крајот. Манчестер Јунајтед игра одлично, но и ефикасно, па затоа ви нудиме 1&3+ со квота 2.39 во 1xBet.

Славија – Арсенал – ГГ @ 1.89 во Bet365

Финишто на натпревар во Прага имаше шокантен епилог. Прво Арсенал стигна до втодство и само што помисливме дека е готово следуваше изедначување, па тоа ги остави Чесите во игра и на овој натпревар. Сепак тие влегоа во овој натпревар како аутсајдери, но не треба да се заборави дека ги елиминираа Лестер и Ренџерс. Тимот на Артета е далеку од пласман во Европа преку Премиер Лига, а за ЛШ скоро и невозможно. Домаќините се задоволни и со 0-0, но Арсенал нема да го дозволи тоа. Типуваме ГГ со квота 1.89 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.52

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*