Тикет на денот е-Спорт (08.04.2021)

Денешниот тикет повторно ни носи два меча од е-Спортот, но овој пат по еден од CS:GO и Valorant.

Gambit Esports – Astralis – 2 @ 1.83 во Bet365

Gambit Esports е во серија од пет победи на последните пет натпревари, откако ги совладаа тимовите на HAVU, Team Spirit, Wisla Krakow, FURIA и Team One, додека Astralis има четири триумфи на претходните пет меча, и тоа против Fnatic, EndPoint, Virtus.pro, Team Liquid, а загуби само од Evil Geniuses. Во меѓусебни средби води Astralis со 5-3, па затоа наш предлог е 2 со коефициент 1.83 во Bet365.

CrowCrowd – Team Singularity – 1 @  1.61 во 22Bet

CrowCrowd славеше на последните две од три средби во Valorant, и тоа против Gambit со 2-0 и Team Singularity со 2-1, додека загуби од Forze со 0-2. Од друга страна, Team Singularity има само еден триумф на последните три меча, и тоа против One Breath Gaming со 2-0. Во меѓусебни средби резултатот е 1-1, но последниот дуел го доби CrowCrowd со 2-1, па ние и овој пат предлагаме 1 со квота 1.61 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.94

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*