ТИП НА ДЕНОТ: (06.04.2021,18:00) ТРАБЗОН – КАЈСЕРИ

ТРАБЗОН Е АПСОЛУТЕН ФАВОРИТ

Турција, Супер лига, 06.04.2021: Трабзон – Кајсери ТИП 1

Резултат: 1-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Трабзон и Кајсери од рамките на турската Супер лига. Трабзон е во горниот дел на табелата и има реални шанси за да стигне до позиција која следната сезона може да им обезбеди излез во Европа. Кајсери од друга страна во моментов има загрозен опстанок бидејќи се наоѓа во црвената зона, а искрено има и големи конкуренција. Како и да е, овде домаќинтие се фаоврити и веруваме во победа за нив. Наш предлог е 1, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.50.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*