ТИП НА ДЕНОТ: (31.03.2021,20:45) ШПАНИЈА – КОСОВО

ДОМИНАЦИЈА НА ШПАНЦИТЕ

Meѓународен, Квалификации за СП, 31.03.2021: Шпанија – Косово ТИП 1/1

Резултат: 3-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Шпанија и Косово од рамките на квалификациите за Катар. Шпанците неочекувано во првото коло од овие квалификации запишаа реми против Грција, но веднаш во следното коло ја оправдаа грешката и ја победија селекцијата на Грузија. Од друга страна Косово е со минимални очекувања бидејќи е во група со доста квалитетни селекции. Како и да е, овде простор за калкулации немаме и очекуваме доминација на Шпанците. Наш предлог е 1/1, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.49.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*