ТИП НА ДЕНОТ: (29.03.2021,18:45) ДОРДРЕХТ – ТЕЛСТАР

ТЕЛСТАР Е ПОБЛИСКУ ДО ТРИТЕ БОДА

Холандија, Втора лига, 29.03.2021: Дордрехт – Телстар ТИП 2

Резултат: 1-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Дордрехт и Телстар од рамките на холандската втора лига. Дордрехт се наоѓа на долниот дел на табелата и реалните шанси за успех оваа сезона скоро и да ги нема. Од друга страна Телстар е на супер позиција која е дел од трката за пласман во плејоф за еден ранг повисоко во холандскиот фудбал. Овде гостите имаат поголема потреба за бодови и очекуваме победа за нив. Наш предлог е 2, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.70.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*