Тикет на денот (недела, 28.03.2021)

тикет на денот

Денес немаме кој знае каква понуда, но сепак ние ќе се обидеме да составиме тикет за кој се надеваме дека има пролаз.

Косово – Шведска – 2/2 @ 2.50 во 1xBet

Косово не успеа да се пласира на ЕУРО 2021 бидејќи во последниот период оствари многу лоши резултати, па кога ќе се погледнат тие воопшто не е чудно што останаа без тој пласман. Шведска важи за солидна репрезнетација, па веруваме дека без поголеми проблеми ќе ја совлада селекцијата на Косово. Ние очекуваме максимална доминација на гостите и типуваме 2/2 со квота 2.50 во 1xBet.

Погон Сиедлце – Катовице – 2 @ 1.87 во Bet365

Домаќините се наоѓаат на долниот дел на табелата и освен навремен опстанок тие немаат апсолутно други никакви амбиции. Овој шампионат го започнаа со -3 бода поради одлуката на федерацијата, но и покрај тоа имаат предност во однос на црвената зона. Катовице е фаворит за пласман во повисок ранг, но во никој случај не треба да се коцка на натпревар со противници како Погон. Типуваме 2 со квота 1.87 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.68

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*