Тикет на денот е-Спорт (24.03.2021)

Во денешниот тикет од е-Спортот ви нудиме два натпревари, и тоа по еден од CS:GO и LoL.

Tricked – Wisla Krakow – 2 @ 1.66 во Bet365

Tricked славеше на последните два меча, и тоа против Trident и GTZ-Bulls, а претходно загуби од Blink со 1-2, додека нивниот денешен ривал Wisla Krakow има „три од три“ откако беше поуспешен од Nexus, ESCA Gaming и Galaxy Racer. Во меѓусебни натпревари води Tricked со 1-0, но ова е добра можност за одмазда за Wisla Krakow, па затоа наш предлог е 2 со коефициент 1.66 во Bet365.

Misfits – Vitality Bee – 2 @ 2.62 во 22Bet

Misfits има две победи на последните три натпревари, откако беше подобар од Team MCES и IziDream, додека загуби само од Karmine Corp. Vitality Bee, од друга, страна славеше на последните три дуели, и тоа против GameWard, BDS Esport и LDLC. Овие екипи се познаваат многу добро, а резултатот е на страната на Vitality Bee со 5-4, па ние предлагаме 2 со коефициент 2.62 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.34

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*