Тикет на денот (недела, 21.03.2021)

тикет на денот

Уште еден ден е пред нас кој изобилува со натпревар. Се игра скоро низ цела Европа, па доколку сте во дилема што да изиграте, препишете го нашиот тикет.

Астон Вила – Тотенхем – 2 @ 2.45 во 1xBet

Астон Вила во последните неколку кола докажува дека не може да го издрже притисокот кој го создава Премиер лига. Тие во последните пет натпревари запишаа само една победа, а тоа е премалку за тим кој сака да влезе во конкуренција за Европа. Тотенхем од друга страна влегува со лошо расположение на овој натпревар, бидејќи беа поразени од Арсенал во последното првенствено коло, па сега веруваме дека ќе успеат да ја оправдаат грешката. Ние предлагаме 2 со квота 2.45 во 1xBet.

Верона – Аталанта – 2 @ 1.65 во Bet365

Верона се наоѓа на средината на  табелата и може да кажеме дека не се во некоја завидна форма, а најдобар доказ за тоа ни се натпреварите од последните пет кола каде што овој тим во тој времснки период запиша една победа, две реми и два порази. Аталанта од друга страна го заврши походот во ЛШ, па сега ќе може да игра порелаксирано во Серија А. Се освен победа за гостите би било изненадување на овој натпревар. Коефициентот за 2 во Bet365 изнесува 1.65.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.04

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*