ТИП НА ДЕНОТ: (16.03.2021,19:00) ЕМПОЛИ – ПОРДЕНОНЕ

ЕМПОЛИ ЌЕ ЈА ИСКОРИСТИ ЛОШАТА ФОРМА НА ПОРДЕНОНЕ

Италија, Серија Б, 16.03.2021: Емполи – Порденоне ТИП 1

Резултат: 1-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Емполи и Порденоне од рамките на италијанската Серија Б. Емполи е на лидерската позиција со солидна предност во однос на своите ривали, а сега за противник го добива тимот на Порденоне кој не знае за победа веќе подолг период. Домаќините имаат амбиции за Серија А, додека гостите со навремен опстанок би биле задоволни. Очекуваме Емполи овде да не ја пропушти шансата за нови три бода. Наш предлог е 1, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.54.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*