Тинејџерот од Барса му донесе добивка од 53.000 евра!

Обложувач од Англија си доби вистинско богатство благодарение на Илаикс Мориба.

Мориба неодамна постигна гол во победата на Барселона над Осасуна од 2:0 и тоа беше првенец за 18 годишникот кој ја помина познатата „Ла Масија“. Споменатиот обложувач си добил 53.000 евра осум пара откако ги победил победниците во првото и второто полувреме на тие натпревари.

Се му одеше добро и му остана само Барселона, која водеше 1:0 на полувреме и требаше да го добие и второто полувреме. На крајот Мориба постигна гол во 83. минута и тоа му донесе заработка од 53.000 евра.

Освен натпреварот Осасуна – Барселона тој ги изиграл натпрерварите, Фрајбург – Лајпциг, Рединг – Шефилд, Ренџерс – Ст.Мирен, Норвич – Лутон, Хал – Бристол, Фејенорд – Венло, Гил Висенте – Порто.

Победниците на овие натпревари ги добиваа двете полувремиња и тоа му донесе богатство на среќниот обложувач.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*