Тикет на денот (петок, 05.03.2021)

тикет на денот

Пред нас е многу интересен викенд, но понудата за овој петок не е нешто посебна. Сепак, за да се состави предлог тикетот за денес е одлична. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Шалке – Мајнц – 2 @ 2.10 во 1xBet

Дуел на двете последнопласирани екипи кој има потенцијал да донесе интересен фудбал. Домаќините буквално се без шанси за да изборат опстанок, но сигурно е дека не сакаат да се предадат толку лесно. Елиминацијата само по себе не е трагедија бидејќи многу често испаѓаат од лигата големи клубови со традиција. Мајнц има многу поголеми шанси за спас и тие шанси се сосема реални, па овде очекувме да земат три бода и да ја олеснат работата околу тоа. Предлагаме 2 со квота 2.10 во 1xBet.

Хадерсфилд – Кардиф – 2 @ 2.10 во Bet365

Велшаните се тим кој е во одлична форма во последните осум кола и има седум победи и само едно реми. Серијата без пораз изнесува цели 9 натпревари. Кардиф е на шестото место, односно последното место кое носи пласман во Плеј оф. Во овој момент тешко е да се очекува дека ќе стигнат до директен пласман во Премиер лига, но сепак имаат некои шанси. Хадерсфилд не е истиот тим кој играше пред две сезони во елитата. Сега се борат и за опстанок во Чемпионшип, а во последните 12 кола имаат само една победа. Кардиф веруваме дека ќе го искористи тоа и ќе победи. Типуваме 2 со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.41

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*