Тикет на денот е-Спорт (28.02.2021)

Во денешниот тикет од е-Спорт ни доаѓаат два натпревари од CS:GO, за разлика од вчера кога имавме комбинација со останатите спортови.

ONYX – Vexed – 1 @ 1.90 во 22Bet

Српски ONYX славеше еднаш пред три натпревари, и тоа со 2-1 против Case, а од тогаш загуби од Copenhagen Flames со 0-2 и Young Ninjas со 16-19, додека нивниот ривал Vexed триумфираше против ROYALS во претходниот меч со 16-6, додека порази запиша од SJ со 7-16 и Blink (12-16). Ова ќе биде нивна прва меѓусебна пресметка, а наш предлог е 1 со коефициент 1.90 во 22Bet.

ESIMED – SG. Pro – 2 @ 1.36 во Bet365

ESIMED „врза“ два порази по ред, и тоа проив Izako Boars и Atlando; додека славеше само против Lyngby Vikings. Од друга страна, SG. Pro славеше на две од три средби. Тие беа подобри од SJ и IN.GAME, а загубија од Saints со 9-16. Ова ќе биде прв меч меѓу ESIMED и SG.pro, а ние предлагаме 2 со коефициент 1.36 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.58

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*