ТИП НА ДЕНОТ: (27.02.2021,20:45) ВЕРОНА – ЈУВЕНТУС

ЈУВЕНТУС Е ФАВОРИТ

Италија, Серија А, 27.02.2021: Верона – Јувентус ТИП 2

Резултат: 

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Верона и Јувентус од рамките на италијанската Серија А. Верона оваа сезона има добри резултати зад себе, но тоа не е доволно за да обезбедат пласман во Европа. Се наоѓаат на на 9-то место и имаат солиден минус во однос на екипите кои следната сезона ќе ги гледаме во европските натпреварувања. Јувентус од друга страна е на третото место и оваа година тешко дека ќе стигнат до скудето, но далеку од тоа дека ќе се предадат во овој период. Наш предлог е 2, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.58.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*