Тикет на денот (четврток, 25.02.2021)

тикет на денот

Реванш натпреварите од 1/16 финалето на Лига Европа ќе бидат во центарот на вниманието овој четврток. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Лестер – Славија – 1/1 @ 2.40 во 1xBet

Бевме убедени дека Лестер ќе победи во Прага и верувавме дека на тој начин ќе си ја олеснат работата во реваншот на својот Кинг Пауер каде што оваа сезона често прават киксови. Затоа Лестер барем во Премиерлигата игра фантастично на гости, каде што освоија многу повеќе бодови за разлика од домашниот терен. Славија Прага успеа да издрже во првиот натпревар и да останат непорезени, но овде сега имаат многу тежок испит кој тешко дека ќе го поминат. Наш предлог е 1/1 со квота 2.40 во 1xBet.

Рома – Брага – 3+ @ 1.70 во Bet365

Римјаните направија голем чекор кон пласманот во наредната фаза веќе на гостувањето во Португалија. Успеаа да победа со 2-0 и не веруваме дека Волчицата тоа може да го испушти. Може да се случи да одморат некои првотимци, но далеку од тоа дека нема да се борат. Брага игра добро во Португалија и се наоѓа на третото место, но имаат само бод помалку од второпласираниот Порто каде што ќе се обидат до го претекнат до крајот на колото. Брага мора да влезе All In на овој натпревар, па очекуваме ефикасен натпревар. Типуваме 3+ со квота 1.70 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.08

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*