Тикет на денот е-Спорт (22.02.2021)

Повторно ни се враќаат возбудувањата во CS:GO и тоа со два натпревари во тикетот од е-Спорт, а како и секогаш очекуваме голема забава, како и заработка.

AaB esports – AGF Academy – 2 @ 1.83 во Bet365

AaB eports запиша три убедливи порази во Elgiganten Ligaen Season 16, и тоа против Copenhagen Flames, Aalborg Rebels и Lyngby Vikings, додека нивниот ривал настапи и на други турнири и имаше три порази, од кои два беа ептен тесни, па покажаа амбиции и поголем квалитет од нивниот денешен противник. Овие екипи досега еднаш играа меѓусебе, и тоа пред еден месец, а тогаш славеше AGF Academy со 16-12. Наш предлог е 2 со коефициент 1.83 во Bet365.

Campus Velje – Alpha – 2 @ 1.72 во 22Bet

Campus Velje има два порази на последните три меча откако загуби од AGF со 16-19, Copenhagen Flames со 13-16, а славеше само против Astralis Talent со 22-19. Нивниот противник Alpha се покажа како подобар тим и триумфираше на последните два меча, и тоа против Copenhagen со 16-13 и опасниот Lyngby со 16-12, но претходно загуби несреќно од Astralis со 9-16. Овие тимови играа еднаш минатиот месец, а тогаш се водеше голема борба за секој поен, но триумфот на крај му припадна на Alpha со 16-13. Ние предлагаме 2 со коефициент 1.72 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.14

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*