ТИП НА ДЕНОТ: (27.01.2021,19:00) ЧЕЛЗИ – ВОЛВС

ЧЕЛЗИ НЕМА МНОГУ ИЗБОР

Англија, Премиер лига, 27.01.2021: Челзи – Волвс ТИП 1

Резултат: 0-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Челзи и Волвс од рамките на најелитната фудбалска лига во Анлгија. Од амбициозниот Челзи кој сакаше титула не остана ништо, барем во овој момент кога се наоѓаат на средината на табелата. Од друга страна Волвс е во катстрофална форма, па овде може да кажеме дека имаме дуел на очајните. Сепак по квалитет е Челзи во предност, но исто така и немаат избор доколку сакаат Европа, па мора да победат. Наш предлог е 1, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.66.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*