Тикет на денот (понеделник, 25.01.2021)

тикет на денот

Овој понеделник не е баш нешто најдобар. Понудата доста слаба, но веќе од утре не очекуваат повеќе натпревари. Ова е нашиот предлог тикет.

Викомб – Тотенхем – 2&0-3 @ 2.60 во 1xBet

Тотенхем нема освоено титула веќе од 2008 година кога триумфираа во лига Купот. Најблиску беа во финалето од ЛШ во 2019 година против Ливерпул, но сепак и тука не успеаа. Жребот спрема Тотенхем во овој куп беше доста наколнет и не добија ривал од Премиер лигата. Екипата на Викомб влезе во Чемпионшип во минатата сезона, благодарение на прекинот на првенството во Лига 1. Очекуваме Тоетенехм да победи, но без многу голови, затоа предлагаме 2&0-3 со квота 2.60 во 1xBet.

Сошо – Тулуз – 2 @ 2.64 во Bet365

Во Сошо судејќи по формата, ќе се игра дерби на француската Лига 2. Домаќините со пораз во минатото коло ја прекинаа серијата од осум натпревари без пораз, додека Тулуз е во серија од 10 натпревари без да изгубат. Тулуз минатата пролет испадна од елитата бидејќи во моментот на прекин беа убедливо последни, па и да продолжеше шампионат не им значеше многу. Во првиот дел од сезоната овие два тима изигра без голови, а ни сега не очекуваме нешто различно. Наш предлог е 2 со квота 2.64 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.86

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*