ТИП НА ДЕНОТ: (20.01.2021,19:00) ХЕТАФЕ – ХУЕСКА

ХЕТАФЕ Е ФАВОРИТ

Шпанија, Ла Лига, 20.01.2021: Хетафе – Хуеска ТИП 1

Резултат: 1-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Хетафе и Хуеска од рамките на шпанската Ла Лига. Хетафе со победата во последното коло над Елче успеа да ги избегне црвените позиции и ако запишат уште една победа тоа би бил одличен скор. Хуеска од друга страна тешко дека ќе успее да обезбеди опстанок бидејќи се наоѓа на последната позиција. Наш предлог е 1, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.98.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*