Тикет на денот (среда, 20.01.2021)

тикет на денот

Сосема солидна понуда е пред нас оваа среда. Се игра во многу земји, а од најјаките лиги на терен ги имаме Германците, Англичаните и Шпанците. Исто така заостанати натпревари ќе се играат во Италија и Франција.

Фулам – Манчестер Јунајтед – 2 @ 1.55 во 1xBet

За разлика од почетокто на сезона, Фулам повеќе не прима многу голови, но сега воопшто и не ги постигнува. Тие во последните седум кола постигнаа само три гола, па не е чудно што во тој временски интервал се без победа. Денес нема да им биде лесно серијата да ја прекинат бидејќи во гости им доаѓа Манчестер Јунајтед. Црвените Ѓаволи играат фантастично на гости и се уште немаат пораз кога станува збор за игрите надвор од Олд Трафорд. Овде немаме многу дилема и типуваме 2 со квота 1.55 во 1xBet.

Лајпциг – Унион Берлин – 1&ГГ @ 3.15 во Bet365

Со само еден освоен бод во двете претходни кола, Лајпциг го зголеми заостатокот зад Баерн и покрај поразот на Баварците во Менхенгладбах. За жал овој тим не го искористи слабиот почеток на шампионот, бидејќи во претходните четири кола победија само еднаш. Во гости сега им доаѓа Унион Берлин, убедливо најрпијатното изненадување во Бундеслгиата во досегашниот шампионат. Само пред еден месец дома ги победија Дортмунд и Леверкузен, а искрено овој пат не веруваме дека ќе им зададат проблеми на Лајпциг. Ние типуваме 1&ГГ со квота 3.15 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.88

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*