Тикет на денот (понеделник, 18.01.2021)

тикет на денот

Денес немаме некоја пребогата понуда бидејќи има мал одбор за клубовите, но сепак најдовме два натпревари и ги комбиниравме во форма на тикет на денот.

Арсенал – Њукасл – 1&0-3 @ 2.30 во 1xBet

Штета за Арсенал што ја прекина одличната серија резултати и тоа кога најмалк усе надеваа. Победата над Челзи беше вовед во одличните резултати во наредните натпревари, па сега многу сметаат дека ремито со Кристал Палас ќе биде вовед во некоја нова серија на неуспхе. Њукасл е без победа на последните шест премиерлигашки натпревари, а на пат се покрај ФА купот да го завршат и ЕФЛ купот. Овде не веруваме во ништо друго, освен дека Арсенал ќе доминира на натпревар без многу голови. Предлагаме 1&0-3 гола со квота 2.30 во 1xBet.

СПАЛ – Реџана – 1/1 @ 2.30 во Bet365

Одлична шанса за домаќините да се приклучат на водечките тимови и да станат сериозни кандидати за повраток во елитата. СПАЛ испадна минатата сезона од Серија А, а на стартот на послабото натпреварување не играа како што треба, но како што изминува времето се побдри и подобри. Реџана е во серија од четири последователни порази и седум натпревари без победа, а гол немаат постигнато веќе 450 минути. Овде без дилеми типуваме 1/1 со квота 2.30 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.29

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*