ТИП НА ДЕНОТ: (17.01.2021,16:45) АЈАКС – ФЕЕНОРД

ОТВОРЕН НАТПРЕВАР ВО ХОЛАНДИЈА

Холандија, Прва лига, 17.01.2021: Ајакс – Феенорд ТИП 3+

Резултат: 1-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Ајакс и Феенорд од рамките на холандската прва лига. Ајакс во последното коло победи против Твенте во касните минути од натпреварот и со тоа докажаа дека се во одлична форма. Од друга страна Феенорд е на второто место и има добра резултати зад себе, па ова може да го наречеме дерби натпревар. Поради блискоста на табелата решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Наш предлог е 3+, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.41.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*