ТИП НА ДЕНОТ: (16.01.2021,21:00) ЛЕСТЕР – САУТЕМПТОН

ЛЕСТЕР Е ВО ОДЛИЧНА ФОРМА

Англија, Премиер лига, 16.01.2021: Лестер – Саутемптон ТИП 1

Резултат: 

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Лестер и Саутемптон од рамките на англиската Премиер лига. Лестер е во солидна форма и воопшто не е чудно што ја има четвртата позиција на табелата, а добро познато е дека тоа е нивна цел, поточно пласман во ЛШ. Саутемптон од друга страна не разочара и има позиција на средината на табелата, но овде Лестер е фаворит, па сметаме дека без поголеми проблеми ќе ги однесе бодовите. Наш предлог е 1, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.84.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*