Тикет на денот (четврток, 14.01.2021)

тикет на денот

Денес имаме нешто послаба понуда, но сепак се потрудивме да избереме супер дабл кој има големи шанси за пролаз.

Арсенал – Кристал Палас – 1&2+ @ 2.00 во 1xBet

Во натпревар од 18-то коло на англиската Премиер лига, Арсенал го пречекува градскиот ривал Кристал Палас. Арсенал е во силен налет, а се започна после победата над Челзи пред 20-тина дена. После тој триумф Арсенал славеше и во наредните две гостувања во првенствотот. Орлите во двете претходни кола зедоа четири бода, така што го победија Шефилд и ремизираа против Лестер. Арсенал го нема победено Палас на последните два натпревари на Емирати, па сега сметаме дека е време за тоа. Наш предлог е 1&2+ со квота 2.00 во 1xBet.

Твенте – Ајакс – 2&ГГ @ 2.25 во Bet365

Ајакс имаше напорен и неизвесен натпревар против најголемиот ривал, екипата на ПСВ во последното коло. Губеа со два гола разлика, но успеаа да останат непоразени и ја задржаа предноста од еден бод. Твенте игра лошо на дмашен терен и веќе врзаа три последователни порази од Валвијк, АЗ и Спарта. Поради сите овие работи, ние на овој дуел решивме да типуваме 2&ГГ со квота 2.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.50

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*