НГ традицијата во Аргентина трае веќе подолг период!

Денес од 21:45 во рамките на аргентиснкиот Куп Диего Марадона се сретнуваат екипите на Дефенза и Алдосиви.

Дефенза е на 4-то место со вкупно 7 бода кои ги има освоено преку 2 победи, 1 реми и 1 пораз.

Алдосиви е на 6-то место и досега има освоено само 3 бода преку 1 победа, 0 реми и 3 порази.

Интересно за овие две екипи е тоа што на меѓусебните дуели гол постигнува само едната екипа, односно тоа било случај на последните шест натпревари, па очекуваме и денес да биде така.

Наш предлог:

НГ @ 2.00 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*