ТИП НА ДЕНОТ: (29.12.2020,19:15) БАРСЕЛОНА – ЕИБАР

БАРСА ДА ДОМИНИРА

Шпанија, Ла Лига, 29.12.2020: Барселона – Еибар ТИП 1/1

Резултат: 1-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Барселона и Еибар од рамките на шпанската Ла Лига. Барселона потфрли дефинитивно во оваа сезона, но како што изминува времето тие играат се подобро и подобро. Еибар е во многу лоша форма, а тешко дека ќе успеат да стават крај баш сега. Овде очекуваме максимална доминација на домаќините и лесна победа за нив. Наш предлог е 1/1, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.90.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*