Квота за дуплирање на влогот: НГ традицијата продолжува и денес?!

традиција

Денес од 16:00 во рамките на 15-то коло од англиската Национал лига – Север се сретнуваат екипите на Кидерминстер и Телфорд.

Кидерминстер е на 2-то место со вкупно 23 бода кои ги има освоено преку 7 победи, 2 реми и 3 порази.

Телфорд е на 9-та позиција со вкупно 18 бода и учинок од 5 победи, 3 реми и 6 порази.

Интересно за овие две екипи е тоа што во последните осум меѓусебни натпревари гол успева да постигне само едната екипа, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

НГ @ 2.01 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*