Квота 3.30: „Дожд од голови“ во Холандија!

традиција

Денес од 21:00 во рамките на холандската втора лига се сретнуваат екипите на Де Графшап и Јонг Ајакс.

Де Грфшап се наоѓа на 3-то место со вкупно 31 бод кои ги има освоено преку 10 победи, 1 реми и 4 порази.

Јонг Ајакс е на 11-та позиција со вкупно 21 бод и учинок од 6 победи, 3 реми и 6 порази.

Интересно за овие две екипи е тоа што кога ќе се сретнат, натпреварите им изобилуваат со голови, односно на последните пет меѓусебни дуели секогаш се постигнуваат по најмалку пет гола, па очекуваме и денес да биде така.

Наш предлог:

5+ @ 3.30 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*