Тикет на денот (петок, 04.12.2020)

тикет на денот

Денес е петок, а понудата не е толку богата како изминатите денови. Ова е само вовед во викендот каде што не очекуваат многу изненадувања.

Херта – Унион Берлин – ГГ3+ @ 2.02 во 1xBet

Во берлинското дерби, Херта на Олимпискиот стадион го пречекува тимот на Унион. Домаќинот игра катастрофално на домашен терен во оваа сезона, па на четири натпревари освои само еден бод. Во минатото коло Херта гостуваше кај Леверкузен и успеаа да останат непоразени. Унион Берлин од друга страна е најрпијатното изненадување во досегашниот тек на првенството. Тие немаат пораз на последните осум натпревари што навистина не е учинок за потценување. Овде предлагаме ГГ3+ со квота 2.02 во 1xBet.

Краковија – Висла – 2 @ 3.75 во Bet365

Дербито во Краков секогаш носи многу возбудувања. Меѓутоа, оваа сезона, ниту Краковија, ниту Висла не се прикажуваат парти како што се очекуваше. После 11 кола се наоѓаат на 11-то и 12-то место што е навистина разочарувачки учинок. Краковија во минатото коло беа поразени од Легија со минимален резултат, додека Висла врза два порази по ред. Интересно е дека Висла славеше на претходните три дуели кога ја има улогата на гостин, па веруваме дека и сега ќе биде така. Наш предлог е 2 со квота 3.75 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.57

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*