Тикет на денот (среда, 02.12.2020)

тикет на денот

Денес на програмата ги имаме натпреварите од 5-то коло на ЛШ, но тука се натпреварите и од пониските англиски лиги, Норвешка, Белгија итн.

Башакшехир – Лајпциг – 2&3+ @ 2.06 во 1xBet

Биковите немаа среќа против ПСЖ. Играа одлично во Париз, но беа поразени со гол од пенал гкој го постигна Нејмар. Сега малку зависи од нив, бидејќи и со две победи во преостанатите две кола тешко дека ќе стигнат до 1/8 финалето. Башакшехир досега има освоено само една победа и тоа против Манчестер Јунајтед, но тоа не им дава кој знае какви шанси за европска пролет. Овде предлагаме 2&3+ со квота 2.06 во 1xBet.

Лутон – Норвич – 2 @ 2.22 во Bet365

Чекор по чекор, Канаринците го изгубија лидерското место на табелата. Норвич не започна најдобро оваа сезона и на врвот на Чемпионшип се издвоија од Ридинг и Вотфорд. Норвич врза десет натпревари без пораз, каде што победија на шест, а ремизираа на четири. Домаќините од друга страна играат солидно оваа сезона за разлика од претходната каде што се бореа за опстанок. Сепак гостите се фаворити и очекуваме победа за нив. Коефициентот за 2 во Bet365 изнесува 2.22.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.57

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*