Тикет на денот (вторник, 01.12.2020)

тикет на денот

Првиот ден од последниот месец во годината ни носи одлична понуда. Се играат натпреварите од 5-то коло на ЛШ, а тука се и натпреварите од останатите лиги.

Ливерпул – Ајакс – 1Х&4+ @ 2.34 во 1xBet

Тоа што Ливерпул не е истиот тим од минатата година до некаде е разбирливо. Одбраната е во големи проблеми, па натпреварот ќе го пропуштат доста клучни играчи. Сепак, овој тим има солидна залиха на бодови во групата, дури и после поразот од Аталанта. Ајакс се врати во игра за пласманот во нокаут фазата после победата над Данците и сега ситуацијата е во нивни раце. Овде очекуваме 1Х&4+ со квота 2.34 во 1xBet.

Ротерам – Брентфорд – 2/2 @ 2.87 во Bet365

Домаќинот минатата сезона ја помина во Лига 1, но брзо се врати во Чемпионшип бидејќи во моментот на прекинот на првенството беше на втората позиција. Имаа малку среќа бидејќи изиграа натпревар повеќе од третопласираниот Викомб кој мораше во бараж, а имаше само три бода помалку. Брентфорд на последните шест гостувања изгуби само еднаш, па очекуваме да продолже со тоа добро темпо и овде. Предлагаме 2/2 со квота 2.87 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.71

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*