Тикет на денот е-Спорт (30.11.2020)

Денеска во нашиот тикет од е-Спортот ќе ви понудиме два натпревари, кои ни доаѓаат од светот CS:GO.

Team Liquid – Mousesports – 1 @ 2.00 во Bet365

Team Liquid се наоѓа во добра форма со три победи на пет натпревари, додека нивниот ривал игра малку полошо и има два триумфи на пет меча. Што се однесува до нивните меѓусебни дуели, тука води Liquid со 6-5, меѓутоа тие ги добија последните четири меѓусебни средби, па се надеваат дека ќе продолжат во ист ритам. Наш предлог е 1 со коефициент 2.00 во Bet365.

Cloud9 – Gambit Esports – 2 @ 1.72 во 1xBet

Cloud9 е ужасен и има само една победа на последните пет натпревари, додека Gambit славеше на „пет од пет“. Во меѓусебни средби води Gambit со 2-1, а со оглед на очајните настапи на Cloud9, дефинитивно фаворит на средбата е Gambit. Ние предлагаме 2 со коефициент 1.72 во 1xBet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.44

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*