Мирен натпревар за дуплирање на влогот!

традиција

Денес од 21:30 во рамките на перуанската Лига 1 се сретнуваат екипите на Цезар Валехо и Спорт Бојс.

Цезар Валехо е на 3-та позиција со вкупно 15 бода кои ги има освоено преку 4 победи, 3 реми и 1 пораз.

Спорт Бојс е на 5-то место со вкупно 12 бода и учинок од 4 победи, 0 реми и 4 порази.

Интересно за овие две екипи е тоа што кога ќе се сретнат, натпреварите им се „сиромашни“ со голови, односно така било на последните осум дуели, па очекуваме и денес да биде така.

Наш предлог:

0-2 гола @ 2.10 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*