ТИП НА ДЕНОТ: (26.11.2020,18:55) МОЛДЕ – АРСЕНАЛ

АРСЕНАЛ Е ПОКВАЛИТЕТЕН ТИМ

Меѓународен, Лига на Европа, 26.11.2020: Moлде – Арсенал ТИП 2

Резултат: 0-3

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Moлде и Арсенал од рамките на Лига Европа. Молде одлично се снајде во овогодинашниот шампионат на Лига Европа. Тие моментално се на второто место и имаат изгледни шанси за пласман во нокаут фазата. Од друга страна Арсенал е апсолутен фаворит на овој натпревар и има далеку поквалитетен тим, па би требало и без поголеми проблеми да победи. Наш предлог е 2, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.70.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*