Тикет на денот (четврток, 26.11.2020)

тикет на денот

После Лигата на шампиони секогаш следува Лига Европа. Денес на располагање ги имаме натпреварите од 4-то коло, а ова е нашиот предлог тикет.

Карабаг – Сиваспор – 0-2 @ 1.85 во 1xBet

После три порази во првите три натпревари, екипата на Карабаг нема реални шанси да продолже во Европа. Благодарение на победата во Турција против тимот од Азербејџан, Сиваспор е се уште со надеж дека може да стигне до втората позиција. Од друга страна Карабаг е лидер на домашното првенство, но дефинитивно овде потфрли. Ние предлагаме да изиграте на мал број голови, поточно 0-2 гола во 1xBet со квота 1.85.

Спарта Прага – Селтик – 1 @ 2.44 во Bet365

Чешкиот тим ја сочува шансата за да се најде во нокаут фазата со победата во Глазгов пред три седмици. Сега повторно мора да го победат Селтик, доколку сакаат да останат со двата фаворити во групата, Милан и Лил. Селтик не разочара во Лигата на шампиони, а и сега во групната фаза од Лига Европа. Се е поизвесно дека ќе се простат од титулата во Шкотска, а таа може да замине во втирините кај Глазгов Ренџерс. Овде искрено им даваме предност на домаќинтие и предлагаме 1 со квота 2.44 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.51

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*